IBC kontajnery – EKO skladovanie kvapalín

IBC kontajnery sú najrozšírenejším obalom na EKOlogické a EKOnomické skladovania širokého spektra kvapalín, vrátane nebezpečných a horľavých kvapalných látok (trieda 3 podľa ADR). Oproti plastovým sudom ich výhoda spočíva vo väčšom skladovom objeme, jednoduchej manipulácii a možnosti stohovať IBC kontajnery až v 4 vrstvách. Ponúkané plastové IBC nádrže disponujú UN schválením (UN 31HA1/Y), vyhovujú ADR a sú tak vhodné pre skladovanie a prepravu nebezpečných látok a horľavínK diposzícii nájdete taktiež tzv. potravinárske IBC kontajnery, t.j. certifikované IBC kontajnery FDA vhodné pre skladovanie, manipuláciu a prevoz potravín. Špecifickou kategóriu sú 1000L IBC kontajnery SX/EX, ktoré sú určené do zóny 1 a 2 výbušnosti (ATEX) a využívajú sa na skladovanie a prepravu horľavín – benzín, technický lieh denaturovaný, etanol a pod.

IBC kontajnery a ich využitie

Sortimentom IBC kontajnerov zásobujeme tak výrobné závody v chemickom či potravinárskom priemysle, stavebné firmy, obchodné siete na ďalší predaj IBC nádrží, ako aj koncových zákazníkov. Tí používajú IBC nádrže napr. na skladovanie závlahovej vody v poľnohospodárstve (k dispozícii koncovky pre napojenie záhradnej hadice), potravinárstve (výroba nápojov, vinárstvo a pod,) či uskladnenie pohonných látok pre plnenie automobilov a strojov.

Pre veľkoobjemový odber IBC pre Vás spracujeme individuálnu cenovú ponuku. Neváhajte nás kontaktovať.

Variabilita riešení – objemy a účel použitia

Plastové IBC nádrže sú k dispozícii v objemoch 1000 l, 640 l a 1250 l. Najrozšírenejším je 1000 litrový IBC kontajner, ktorý pozostáva z plastovej nádrže/bubliny o objeme 1000 l vyrobenej z HDPE, umiestnenej v zvarovanej trubkovej oceľovej klietke na štandardizovanej kovovej/plastovej palete rozmeru 1200x1000mm. IBC kontajner disponuje vrchným plniacim otvorom (DN 150, resp. na požiadanie DN 225) a klapkovou výpustnou armatúrou armatúra (varianty DN 50/80/150) a guľovým ventilom DN 50.
V našej ponuku nájdete kvalitné IBC kontajnery značky Schutz:

  • Nový IBC kontajner MX/RMX s UN certifikáciou (MX/RMX) – viac info tu,
  • PrimRECO IBC kontajner – bez UN, repasovaný kontajner – nová bublina, klietka v 100 % stave – viac info tu,
  • PrimRECO IBC kontajner na drevenej palete – bez UN, nová vnútorná bublina – viac info tu,
  • IBC kontajner SX/EX s UN certifikátom, vhodné pre horľaviny I. a II. triedy, pre zóny 1 a 2 výbušnosti EX – viac info tu,
  • IBC kontajner MXFC FDA certifikáciou,vhodný pre potravinársky priemysel – viac info tu,
  • Vymytý a vysušený IBC kontajner – nádrž na úžitkovú vodu 1000L (tech. účely) – viac info tu.

Okrem samotných kontajnerov zabezpečujem pre zákazníkov tiež kompletné príslušenstvo k IBC kontajnerom, ako ventily, adaptéry a redukcie na IBC ventil, výpustné kolienka, záchytné vane pod IBC kontajnery či náhradné plastové nádrže – bubliny do IBC kontajnera.

Skladovanie a výdaj nafty alebo benzínu z IBC kontajnera

IBC kontajnery sú s obľubou využívané na skladovanie a výdaj nafty – tankovanie poľnohospodárskych strojov v teréne, dopravné spoločnosti a pod. Výhodou je jednoduchá manipulovateľnosť a možnosť umiestnenia podľa potrieb zákazníka. V prípade záujmu je možné IBC nádrže vzájomne prepojiť, čím sa vytvorí ekonomická alternatíva veľkých oceľových nádrží. IBC kontajnery vieme vybaviť rôznymi čerpadlami a výdajnými zariadeniami pre tankovanie nafty, benzínu, oleja alebo AdBlue. Riešenie Vám navrhneme s ohľadom na Vaše požiadavky – prietok, dĺžka výdajnej hadice a pod. Obľúbeným riešením je napríklad IBC kontajnerová zostava na naftu s výdajným zariadením na 230V alebo 12/24V s prietokom nafty až 50l/min (viď. IBC kontajner na naftu).

V ponuka taktiež čerpadlá na benzín s napájaním na 12 V alebo 230 V, osadené na certifikovanom IBC kontajneri SX/EX 1000L, ktorý je vhodný pre použitie v zóne 1 a 2 výbušnosti Ex. Ponuku čerpacích zostáv pozostávajúcu z certifikovaných IBC kontajnerov s čerpadlom na benzín nájdete tu.

V našej ponuke IBC kontajnery za najlepšie ceny. V porovnaní s konkurenciou máme kompletný sortiment aj doplnkové vybavenie k IBC nádržiam skladom. Možnosť dodávok aj väčších množstiev za výhodnejších podmienok – cenovú ponuku pre Vás radi spracujeme individuálne.

V prípade otázok nás prosím neváhajte kontaktovať.